piątek, 30 maja 2014

Gra "Włocławskie Memory" od Fundacji Ari Ari

Czy znacie grę "włocławskie memory"? Jeśli nie, to musicie koniecznie nadrobić zaległości! To przede wszystkim wspaniała gra edukacyjna, jak się okazuje, nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży i dorosłych. Pomysłowe Memory okazało się kopalnią wiedzy z zakresu historii naszego miasta, przedstawionej w bardzo ciekawej i kolorowej formie, za pomocą interesującej grafiki.

Małe kwadraciki memory ukazują najważniejsze obiekty we Włocławku, zarówno te istniejące, jak i te, które poddały się upływowi czasu, m.in. nieistniejąca już Cerkiew św. Mikołaja, most łyżwowy, dawny dworzec kolejowy oraz Starą Synagogę przy ul. Żabiej. Oprócz znanych i mniej znanych budynków pojawiają się ważne postaci historyczne, o których po prostu wypada wiedzieć! Czytelniku, czy zdawałeś sobie sprawę, że Tadeusz Reichstein (1897-1996), laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, urodził się właśnie we Włocławku? Zupełnie jak Józef Tykociński (1877-1969), pionier wykorzystywania dźwięku w filmie! 

To, co piękne w tej grze, to fakt, że przypomina ona o dawnym, zapomnianym Włocławku, mieście wielu narodowości, kultur i religii. Obecnie wielu z nas, szczególnie młodych ludzi, nie jest świadomych wielokulturowości przedwojennego Włocławka. Gra podzielona została na trzy znaczące szlaki: "szlak żydowski", "szlak rosyjski" i "szlak niemiecki".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...