piątek, 10 stycznia 2014

Stary skład piwa z Browaru Parowego w Głodowie (ul. Związków Zawodowych)

W jednym z podwórek, gdzie chłopaki ostro grają w piłkę (lepiej uważać :)) znajduje się stary skład piwa. Jest to ten budynek o dwuspadowym dachu (przed kamienicą). Mieści się w nim zejście do piwnicy, gdzie prawdopodobnie przechowywano browar. Chmielowy napój pochodził z Browaru Parowego w Głodowie, o czym informuje napis nad wejściem sporządzony w dwóch językach - rosyjskim i polskim. Ponad napisem umieszczono herb z przedstawieniem zwierzęcia, który uległ znacznemu zniszczeniu. W bardzo dobrym stanie zachowały się medale browaru z Wystawy Higienicznej z 1887 roku.  

Jeśli posiadacie większą wiedzę na temat obiektu - proszę pisać w komentarzach :) Chętnie się więcej dowiemy. 3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. w końcu znalazłam jakąś informację na temat tego tajemniczego dotąd dla mnie miejsca- nasze władze powinny zamieszczać tabliczki informujące mieszkanców o historii danych obiektów i miejsc- tym samym przyczyniając sie do promowania naszego miasta posiadającego bogata i ciekawą historię

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzisiaj przypadkiem trafiłem na tamto podwórko i zacząłem gmerać po sieci w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji. Takie detale, to niebywałe pamiątki z przeszłości! Lokalne władze często nie mają o nich pojęcia, a jedyna wiedza nierzadko odchodzi wraz z ostatnimi mieszkańcami. Warto wypatrywać takich miejsc, to skarbnica wiedzy na temat lokalnej historii.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...